{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Blog

ZENGİN KAKAO MEYVESİNİN FAYDALARI

Kim istemez bir parça çikolata ile gelen mutluluğu? Mutluluğun çikolata ile nasıl bir bağlantısı var demeyin. Sır kakaoda gizli.

ZENGİN KAKAO MEYVESİNİN FAYDALARI

Kim istemez bir parça çikolata ile gelen mutluluğu? Mutluluğun çikolata ile nasıl bir bağlantısı var demeyin. Sır kakaoda gizli.
Kakao, içinde serotonin üretimini artıran triptofan ile başta günlük anksiyetelerin azalmasını sağlayan ender besinlerden. Triptofan, eksikliğinde çeşitli kaygı bozukluklarına, depresyona, hafıza problemleriyle beraber odaklanma sorunlarına sebep olabilmektedir. Çağımızın en çok tüketilen içeceklerinden biri olan kahve, vücudumuzdaki triptofan miktarını düşürmektedir. Kahve ile çikolatanın birlikteliğinin altında böyle bir biyolojik neden yatar ve buradan hareketle diyebiliriz ki, kakao günlük hayatımızın dengeleyicisidir.
Yaşadığımız pandemi süreci, antioksidanların hayatımızdaki yerine epey dikkat çekti. Antioksidanlar, hücrede oluşan ve mümkün oluşabilecek hasarları onarabilen kaynaklardır. Oksidasyonun fazla olması çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilirken stresin de temel nedenlerinden bir tanesidir. Burada devreye tekrar kakao giriyor. Yeşil çaydan üç kat, kırmızı şaraptan iki kat daha fazla antioksidan içeren kakao, başta stresle baş etmek üzere kansere yakalanma riskini azaltır ve kalp-damar hastalıklarına yakalanmayı da önler.
Bağışıklık sistemini zinde tutarak insan günlük yaşamında da profesyonel iş hayatında da hayat kalitesini artırabilir. Bazen yorugunlukla savaşmak için bir parça çikolata ya da kakao içeren ürün koşabilir yardımımıza. İçinde bulunan C vitamini ve potasyum ile kakao, bağışıklık sisteminizi ayakta tutmaya yardımcı olan ek gıdalardan biridir. Bu özelliğiyle hastalıklara karşı bir çeper görevi gören kakao, ayrıca dişleri ve kemikleri beslerken cildi de güzelleştirme açısından günlük diyetin bir vazgeçilmezi olmaya aday. Havalar da soğuyorken, içinizi ısıtmak için bir bardak sıcak çikolatadan daha keyifli bir ilaç olabilir mi?
Beyin, kuşkusuz, insan vücudunun en önemli organlarından biri. Sağlıklı bireyler üzerinde yapılan araştırmalara göre, 5 gün düzenli kakao tüketiminin kan akışını iyileştirerek beynin bilişsel fonksiyonlarını artırdığı gözlenmiştir. Aynı araştırmanın diğer kolu da kakaonun sözel akıcılığı artırdığına dikkat çekmektedir. Belirli oranlarda kakao tüketimi beynin hem daha hızlı çalışmasına, hem de kuvvetli iletişimi kurmaya destek olduğu kanıtlanmış bir gerçek.
Bir parça çikolatanın, bir bardak sıcak kakaonun vücutta böyle güzel değişimlere sebep olması, mucizevi kakao meyvesinin mineral, vitamin ve antioksidan bakımından zenginliğinden geliyor.

Bu ürün stokta olduğunda, posta adresinize bir bildirim göndereceğiz.