[[ basket_count ]] Sepet
Sepetim, [[ basket_count ]] Ürün(ler)
 • [[ product.product_name ]]
  Adet: [[product.product_count]]
  header_basket_product_size_text :
  header_basket_product_color_text :
  [[product.size]]
  [[product.color]]
 • Ara Toplam

Sepetin henüz boş.


ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

MADDE 1

 

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgilendirme Formu’nun (“Ön Bilgilendirme Formu”) konusu ALICI tarafından satın alınan aşağıda belirtilen ürünlerle ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27.11.2014 tarih ve 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca Tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesinden ibarettir.

 

https://www.altinmarka.com.tr internet sitesine (“Site”) üye olan ve/veya alışveriş yapan tüm kullanıcıların (“Alıcı” veya “Alıcılar”), işbu Ön Bilgilendirme Formu’nun, Alıcı tarafından okunup onaylanmasından sonra, e-posta adreslerine gönderilecek olan Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okudukları ve herhangi bir itirazı olmaksızın Sözleşme’nin tüm hükümlerini kabul ettikleri kabul edilir.

 

MADDE 2

 Site’deki ürünlerin satış ve dağıtımı; 0063002326000013 Mersis numaralı ALTINMARKA GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (“Satıcı”) tarafından yapılmaktadır. Satıcı’ya ait bilgiler aşağıdadır:

Ünvanı : ALTINMARKA GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Adresi : Atatürk Mahallesi, Gazi Caddesi, No:2, Esenyurt, İstanbul

Mersis No. : 0063002326000013

Telefon :{_saticitelefon_}

Fax :{_saticifax_}

E-mail:{_saticimail_}

Banka : {_saticibanka_}

Şube : {_saticisube_}

TL Hesap No. : {_saticihesap_}

IBAN No. : {_saticiiban_}

 

Sözleşme Konusu Ürün, Teslimat ve Ödeme Bilgileri Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve satış bedeli ve teslimat bilgileri aşağıda belirtilmiştir:

 

Ürün Markası : {_ürünmarka_}

Üreticisi : {_üretici_}

Ürünün Adı : {_ürünadı_}

Ürünün Miktarı : {_ürünmiktar_}

Ürünün Fiyatı : {_ürünfiyat_}

KDV dahil Toplam Tutar : {_ürüntutar_}

 

Teslim Edilecek Kişi : {_teslimedilecekkisi_}

Teslimat Adresi : {_teslimatadresi_}

Fatura Adresi : {_faturaadresi_}

 

 

Teslimat masrafları (kargo ücreti vb.) Alıcı’ya aittir. Satıcı, varsa Site’de şartlarını ilan ettiği Ürün ile ilgili kampanya çerçevesinde söz konusu teslimat masraflarının tamamını ya da bir kısmını Alıcı’ya yansıtmayabilir.

 

Sipariş verilen ürünlere ilişkin ödemeler, sadece anlaşmalı bankalara ait kredi kartları ile veya yukarıda madde 2’de belirtilen Satıcı’ya ait banka hesabına havale yoluyla yapılabilecektir.

 

Siparişi verilen ve ödemesi yapılan ürünler, 2 (iki) ilâ 5 (beş) iş günü içerisinde Alıcı tarafından bildirilen adrese gönderilmek üzere kargoya verilecektir. Alıcı, tek bir sipariş ile birden fazla adrese ürün/ürünlerin gönderilmesini talep ettiği hallerde (kısaca “çoklu adrese gönderim”) her bir adres için ayrı kargo ücreti alınacaktır. Kargo masrafları, Alıcı’ya ait olup, kargo hizmetinde meydana gelecek gecikmelerden dolayı Satıcı sorumlu değildir.

 

Alıcı, verilen hizmetler ile ilgili talep ve şikâyetlerini, Satıcı’nın yukarıda belirtilen posta veya elektronik posta adresine yapabilir.

 

27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/1 maddesi b, c ve ç bentleri gereğince, Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler ve çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerden iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar bakımından cayma hakkı kullanılamaz. Sayılan ürünler dışında kalan orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ürünler bakımından Alıcı, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca, siparişin Alıcı’ya veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişiye teslim edildiği günden itibaren eğer tek siparişe konu olup ayrı ayrı farklı adreslere teslim edilen mallarda, en son teslim edilen ürün/ürünlerin Alıcı’ya veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişiye teslim edildiği günden itibaren tüketicinin 14 (ondört) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Ancak, ambalajı açılmış, kullanılmış ve tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için ürün/ürünlerin iadesinin, ürün/ürünlerin Alıcı’ya teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın alınan üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

Cayma hakkını kullanmak isteyen Alıcı, ürün/ürünleri orijinal faturası ile birlikte, anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile Satıcı’ya ulaştırmalıdır. Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır. Burada belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

Cayma hakkının kullanılması ile birlikte iade edilen ürün/ürünler Satıcı yetkilileri tarafından teslim alındığında Alıcı’ya bilgi mesajı ulaşacaktır. Bilgi mesajının Alıcı’ya ulaşmasını takip eden 7 (yedi) iş günü içerisinde ödenen tutar Alıcı’nın kredi kartına iade edilecektir.

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden doğan tüm ihtilafların hallinde, Mesafeli Satış Sözleşme’sinin tarafı Gerçek Kişi Alıcı ise, Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen parasal sınırlar dahilinde Alıcı’nın ürünü satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemeleri; Sözleşme’nin tarafı Tüzel Kişi Alıcı ise, İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

 

Satıcı, kedisine ait güncel ve tanıtıcı bilgileri, satışa konu ürünlerin temel niteliklerini, satış fiyatlarını, ödeme şekli ve teslimat koşullarını, satışın gerçekleşmesi için yapılması gereken işlemleri ve satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı hususundaki bilgiler ile uyuşmazlık halinde nereye başvurulacağı ayrıntılı olarak açıklamakta ve Alıcı bu Ön Bilgilendirme Formu’nu okuyup anladığına ilişkin beyanda bulunduğunda bu bilgileri haiz olduğunu beyan etmektedir. Alıcı’nın kredi kartı bilgilerini Sitede yer alan forma girerek, sipariş verdiği anda, Alıcı ile Satıcı arasında sözleşme kurulmuş sayılır. Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne, Site üzerinden her zaman erişme hakkına sahiptir. 

X